Iso peltirasia tanskanmaalta IRA Denmark (koristeen suunn. Anita Wangel), sisällä oli koruja.
Myyjä oli varmaankin laskenut sekä koruille että rasialle hinnan,
maksoivat yht 5e.
Korut laitoin eteenpäin kiertoon ja rasia jäi.
(Googlatkaapas Tuo Anita Wangel niin löytyy vaikka mitä ihania retropeltituotteita.)
Ompelulankojen säilytysrasiahan siitä tuli.
Lasten junapussilakana (Tanska) 2e
Finlayson pussilakana 1e.
Ja sitten hei, olen siivonnut lehtivarastoa, ja vienyt jo osan kierrätykseen,
vielä olisi muutama lehti tarjolla, kiinnostaisiko joku ?
Lehdet on ilmaisia, mutta postimaksuja en maksa lähetettäessä.
Edit* Kaikki lehdet menneet.
Ihana tuo peltirasia! Tykkään kaikenlaisista rasioista ja purnukoista. ;)
VastaaPoistaVoi juku tuota junapussilakanaa! Niin ihana! Meilla kun asuu pari junahullua :)
VastaaPoistaMinua kiinnostais tuo omin käsin, jos siellä on jotakin käsityöohjeita?
VastaaPoistasaara
On kyll ihana tuo Peltirasia! Me Likey :)
VastaaPoistaHei, mä haluaisin tuon Silvian häät -lehden, jos sitä kukaan ei ole vielä napannut! Taidankin laittaa sulle sähköpostia samalla! :)
VastaaPoistaHei! Nuo Omin käsin -lehdet kiinnostavat kovasti... -Mari-
VastaaPoistaEi noista lehdistä, mutta jos joskus poistat vanhoja Hopeapeilejä, olehan yhteydessä :)
VastaaPoistaNiin ja piti myös sanoa, että meillä on tuo sama junapussilakana. Ollut ihan suosikkeja.
VastaaPoistaVoi ihanuus tuota peltirasiaa!! Mahtava löytö!
VastaaPoistaRasiassa on mahtavat värit.
VastaaPoistaElina, mulla ei ole yhtään Hopeapeiliä.
VastaaPoistaJa Omin käsin lehdissä on muutamia käsityöohjeita, lähinnä neulonta/virkkaus. Muuta käsityöhöpinää (vanhaa), kuvat kaikki mustavalkoisia. Ovat ohkasia lehtiä 39sivua.
Jos Saara ei halua niin Mari ?
Upea peltirasia ja täydellinen ompelulangoille. Mä kerään myös peltirasioita ja tarjottimia ja huomasin juuri kun googletin Anita Wangelin, että olen tuollaisen vihreän tarjottimen onnellinen omistaja. Mä löysin sen jostain kirpparilta ja pyörittelin tovin käsissäni, siinä oli jotain vierasta, mutta silti jotain kiehtovaa ja päätyihän se sitten kotiin asti. Näköjään ihan tanskalaista retroa, hienoa!
VastaaPoistaJos haluat vilkaista millaisia lakanoita mä tein sinisestä ompusta, tuolta löytyy http://ookkonaa.blogspot.com/
Ihania juttuja. Tulee lapsuus mieleen. :D
VastaaPoistaMie oon yrittänyt metästää sen nimistä lehteä, kun Jaana. Mistään ei tunnu löytyvän.
Hei, olisin kiinnostunut tuosta Me naiset lehdestä, kun ollaan samaa vuosikertaa.. :) laitan meiliä...
VastaaPoistaOlen kiinnostunut petivaatteista ja lopuista lehdistä. Jos vielä saan ne varattua, kerro pian!
VastaaPoistaNOPPA-69
Periaatteessa kaikkia loppuja lehtiä on kyselty, mutta ei ole laitettu s-postia että voisin lähettää.
VastaaPoistaMut nuo petivaatteet ei ole myynnissä !
Hih...mulla sattuu olee sun peltirasian pikkusisko, joka on suorakaiteen mallinen. Väritys kaikkineen muuten sama. :)
VastaaPoistaMun isovanhemmilla on tuo peltirasia ruskee/beessi värityksellä
VastaaPoista