Voi vitsit, vinttisi olisi mulle taivas. Tykkään pönkiä kaikkea vanhaa. Miehenkin mummola kun tyhjennettiin, niin en olis malttanu mitään heittää pois, mutta kun ei ole tilaa niin ei ole tilaa. Miehen sukulaiset kun olisi kaiken heittänyt menemään, niin minä keräilin kuitenkin useamman peräkärryllisen tavaraa talteen. T:Artun äiti
Kissahan se siellä kuvassa kurkkii, minä tunnustan kytänneeni josko siellä näkyisi hiiriä (mun inhotuksia...).
VastaaPoistaHauskoja löytöjä, oliko Lenina-pussissa vielä vaippoja?
Voi vitsit, vinttisi olisi mulle taivas. Tykkään pönkiä kaikkea vanhaa. Miehenkin mummola kun tyhjennettiin, niin en olis malttanu mitään heittää pois, mutta kun ei ole tilaa niin ei ole tilaa. Miehen sukulaiset kun olisi kaiken heittänyt menemään, niin minä keräilin kuitenkin useamman peräkärryllisen tavaraa talteen.
VastaaPoistaT:Artun äiti
Ei vaippoja enää, nukkeleikeissä viimeiset tuhottu.
VastaaPoistaKyllähän tuolla on vielä vaikka mitä mielenkiintoista, vaikka siivokevimmassa sieltä nuotioon ja kaatopaikalle paljon jokunen vuos sitten vietiin.